Atelier Prometheus

Ručně vyráběné autorské šperky - šperky pro náročnou ženu i muže.

Cestováním po místech síly a místech historických souvislostí vzniká netradiční šperk s důrazem na preciznost a zajímavé barevné kombinace.. například kombinace polodrahokamů zajímavých tvarů, stříbra a mědi.

Maik MadsenJenže před 7-8 lety nikdo tyto korálky neznal a nechápal ani jejich hodnotu!! Maximálně pár lidí, kteří cestovali nebo sami skláři. Je zde rozdíl mezi klasickou českou tradicí pod kahanem. Taje kyslíkového kahanu a tavení skla v plameni 1300ºC je práce se Salamandry, ohnivými elementárními bytostmi, a ti nedají člověku nic zadarmo. Takže každý korálek, pamatujte, v sobě obsahuje i oheň. Materiál prochází transformací ohněm. V tu chvíli se mění i barvy ve žhavou tekoucí hmotu, aby zazářili opět, když ztuhnou, v novém barevném spojení.

Od roku 2008 jste nás mohli navštívit v ateliéru Prométheus na Dobříši. V tomto skvělém industriálním prostředí bývalé rukavičkárky vznikaly úžasné kousky. Od léta 2010 je ateliér přestěhován v Nižboru na Křivoklátsku. Z jeho oken můžete zahlédnout komíny Rücklovy sklárny. Jemné propojení. V dáli teče stará Mže a na skále stojí nižborský zámek. Dokola lesy.

Dnes se Maik Madsen specializuje hlavně na velké magické koule nošené jako přívěšky a novinkou je produkce originálních prstenů. Šperky jsou tedy kombinovány s madbeads a také drahých kamenů i ostatních materiálů. Jeho práci můžete pravidelně shlédnout v Praze a Brně na Vánočních trzích. Na konci prázdnin vždy Ovocný trh, Praha 1 a náš oblíbený MFF Jarmark. Nyní také v Muzeum Českého Krasu v Berouně při Hrnčířských trzích. Dále v Německu na týdením sympoziu umělců Kleisassen. Tyto i ostatní akce jsou uvedeny v kalendáři akcí.

 

KONTAKT ATELIER PROMETHEUS

Sídlo:  Na Svahu 279, Dolní Poustevna 407 82 

Monika Cimburková + 420 732 357 780 (česky, english, italiano)  Maik Madsen +420 773 609 963 (deutsch, english a částečně česky)

Ručně vyráběné autorské šperky
Ručně vyráběné autorské šperky
Ručně vyráběné autorské šperky
Ručně vyráběné autorské šperky
Ručně vyráběné autorské šperky
Ručně vyráběné autorské šperky
Ručně vyráběné autorské šperky
Ručně vyráběné autorské šperky
 
 
Powered by Phoca Gallery